Впровадження супутникових інформаційних технологій для моніторингу та попередження паводкових ситуацій в басейні р. Тиси

У відповідь на руйнівні паводки у Закарпатській області у листопаді 1998 та березні 2001, що завдали значних економічних втрат та негараздів місцевому населенню, УЦМЗР та Геологічна служба США (USGS) розпочали спільний проект, ціллю якого є покращення місцевих можливостей попередження та моніторингу паводків через впровадження сучасних інформаційних технологій, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головним українським партнером у цьому проекті виступає Державний комітет України по водному господарству (управління Закарпатської області).

Перші дві гідрометеорологічні станції з супутниковим зв'язком на річці Латориця, в басейні р. Тиси, були введені в експлуатацію у червні 2003 року. Дані, що будуть надходити з цих двох станцій кожні 15 хвилин, будуть використовуватися Державним комітетом України по водному господарству в існуючій системі моніторингу для вдосконалення системи попередження. Ці данні також нададуть українським та американським спеціалістам краще розуміння гідрологічної динаміки басейну р. Тиси для пошуку додаткових заходів попередження паводкових ситуацій.

У зв'язку з цим, було розроблено інформаційний вебсайт для проекту. Ви можете переглянути дані, отримані у режимі реального часу, скориставшись посиланнями нижче. Нові посилання будуть додаватися по мірі встановлення нових станцій.

За більш детальною інформацією звертайтеся:


Представник УЦМЗР у Закарпатській області
Телефон/Факс: (+380-3133) 2-11-31


[ Last updated : 02-Mar-2004 20:40 ]
Prev Home Next
en ua ru