Застосування даних AVHRR

Температура поверхні Землі і водоймищ обчислюється по 4-му та 5-му інфрачервоних каналах AVHRR, інтенсивність яких пропорційна значенню температури. Використання двох каналів дозволяє частково усунути атмосферне розсіяння і тим самим підвищити точність оцінки температури.

Температура поверхні землі

Температура поверхні землі в західній та центральній Україні 23 грудня 1999 року.

(З отриманої карти видно, що Каховське водоймище покрите льодом у верхній частині та у вузькій прибережній смузі там, де значення температури є негативним. У районі м. Енергодар, де розташований ставок-охолодник Запорізької атомної електростанції, чітко виділяється зона аномально високої температури).

Температура морської поверхні

Температура поверхні Чорного та Азовського морів 14 березня 2000 року.

Карти снігового покриву

Багатоканальність AVHRR дозволяє не тільки виділити території покриті снігом та хмарами, але і відрізнити сніг та хмари одне від одного. Для ідентифікації хмар використовується 3-й, 4-й та 5-й канали AVHRR даних, для ідентифікації снігу і хмар 1-й, 2-й, 3-й та 4-й канали. Різниця результатів цих двох алгоритмів дає територія поширення снігу.

Карта снігового покриву в південній та центральній Україні 11 лютого 2000 року.

Моніторинг пожеж

Моніторинг пожеж. Використання даних AVHRR дозволяє проводити моніторинг пожеж на території України і сусідніх держав. Методи виявлення пожеж базуються на використанні температури випромінювання в інфрачервоному діапазоні спектра (3-й, 4-й, 5-й канали AVHRR). Шлейфи диму, викликані пожежами, добре помітні у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах (відповідно 1 та 2 канали AVHRR).

Нижче наведені знімки, на яких зареєстровані численні пожежі в Беларусі 12 травня 2000 року. Шлейфи диму, невеликі за розмірами вранці, увечері досягли Києва.


[ Last updated : 10-Jul-2002 21:51 ]
SeaStar
NOAA
LandSat
Prev Home Next
en ua ru