З iсторiї розвитку

Історія УЦМЗР бере початок в 1993 року, коли вперше відбулися контакти між ERIM (відтепер Altarum) та Посольством України в США. У 1994 році Президентом ERIM та Віце-прем'єром України було підписано Меморандум про взаєморозуміння з метою розвитку Українського інституту екології.

Від імені своїх партнерів, до яких з часом приєднався Український інститут досліджень навколишнього середовища (УІНСіР) (заснований у 1997 році згідно з указом Президента України Л. Кучми), ERIM звернувся до Конгресу США за фінансовою допомогою у реалізації проекту. Після того, як питання про фінансування було позитивно вирішено Конгресом США, розпочалася тісна співпраця з Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) з підготовки програми технічної допомоги, згідно з якою і був реалізований проект створення УЦМЗР. У січні 1999 року ERIM та УІНС уклали установчий договір, а у серпні 1999 року організацію було офіційно зареєстровано в Україні.

Необхідно зазначити, що потреба у технологічних послугах, які може надавати Центр, виникла у листопаді 1998 року, за декілька місяців до офіційного створення Центру, коли Уряд України звернувся до ERIM та УІНС з приводу великої повені на Закарпатті. У відповідь на це, майбутній персонал УЦМЗР створив модель з оцінки ризиків затоплення в Західній Україні, яку Уряд України використав для прийняття обгрунтованого рішення щодо проблеми. Вже на початку своєї діяльності у березні 1999 УЦМЗР виконав значне статистичне дослідження виробництва сільськогосподарської продукції у формі демонстраційного проекту, в рамках гранту технічної допомоги від USAID.

У листопаді 1999 року УЦМЗР успішно завершив монтаж та налагодження станції прийому супутникової інформації високої роздільної здатності (HRPT). Станція щоденно отримує у режимі реального часу дані AVHRR з супутників серії NOAA.


[ Last updated : 05-Dec-2005 18:20 ]
Про УЦМЗР
З iсторiї розвитку
Участники
Партнери по співробітництву
Органiзацiйна структура
Як з нами зв'язатися
Prev Home Next
en ua ru